a

Trafik kazası yapan polis memuruna nakdi tazminat verilmesi

Polise nakdi tazminat. Görev esnasında resmi polis aracıyla trafik kazası yapan polis memuruna nakdi tazminat verilmesine dair kazanılan davadır.

Trafik kazası yapan polis memuruna nakdi tazminat verilmesi

Nakdi Tazminat Verilmesine Dair Kazanılan Karardır !.
Bursa Valiliği Il Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan davacının, Erzurum ilinde görev yapmakta iken servis bakım işlemleri tamamlanan zırhlı shortland tipi aracın Ağrı iline getirilmesi için görevli olduğu ..5.01.2017 tarihinde saat 13:00 sıralarında meydana gelen trafik kazası neticesinde yaralandığı, bu kapsamda davacı tarafından 2330 sayılı Kanun kapsamında nakdi tazminat ödenmesi istemiyle davalı idareye başvuruda bulunulduğu, yapılan başvurunun görevin iç güvenlik ve asayişin korunması, kaçakçılığın men takip ve tahkiki veya trafik ve yol güvenliğinin sağlanmasına özgü bir nitelik taşımadığı, yaralanmanın görevin neden ve etkisinden kaynaklanmadığı, bahse konu olayın idari nitelikte oldugu, 2330 sayılı Kanun kapsamına giren olaylardan olmadığından bahisle Emniyet Genel Müdürlüğ’ü Nakdi Tazminat Komisyonu’nun 23.03.2020 tarih ve 2020/315 sayılı işlemiyle reddedilmesi üzerine konu mahkemeye taşınır.


Shortland tipi zırhlı aracının servis bakım işlemlerinin yapılması için Erzurum’dan Ağrı’ya götürmesi konusunda görevlendirilen polis memuru yolda trafik kazası yaparak vazife malülü olur. Polis memuru trafik kazasında kusurun kazaya karışan karşı taraf tır şoföründe olduğu gerekçesiyle nakdi tazminat talep eder, nakdi tazminat talebi red edilerek vermez. Açılan davası sonucu nakdi tazminatın verilmesi konusunda dava kazanılmıştır.


Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevi savsaklamak ‘tan polise verilen 24 ay durdurma ve 5 ceza paunının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.