a

Sosyal medyadaki yorumundan dolayı amir ve üstüne hakaret etmekten memura verilen cezanın iptali

Siber suçlarla mücadele şube müdürlüğünce hazırlanan ve kesin ip tespiti yapılamayan raporda Sosyal medya uygulaması olan twitter’da Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olduğu iddiasıyla yapılan bir paylaşımdaki videoya “o yere fırlattığı kepteki arma için binlerce şehit veriyoruz, içindeki bayrak yüksekte dursun diye canımızı hiçe sayıyoruz herif yere fırlatıyor gerçekten yazık” şeklinde yorum yaptığı için hakkında soruşturma açılıp, soruşturma sonrası “amir ve üstlerine hakaret etmek” ten 24 uzun süreli durdurma cezası verilen polis memurunun, cezasının iptali için idare mahkemesine açılan davada cezası İPTAL edilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İçtimaya katılmayan Astsubay Üstçavuş’a amirin icraatına karşı çıkmak bunu tahrik ve teşvik etmekten cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.