a

Polis kimliğini /polis tanıtma kartını kaybeden polise verilen cezanın iptali

Polis kimliğini kaybedince ne yapmalı. Polis kimlik kartını kaybeden polis memuruna verilen disiplin cezasının iptali.

Motorize trafik ekibi olarak görev yapan polis memuru görev yaptığı sırada cüzdanını düşürür ve cüzdanın içerisindeki kendisine verilen polis kimlik kartının kaybolmasına neden olur. Polis memuru hakkında 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un
8/3-a-10. maddesi’ne göre soruşturma açılıp; polis tanıtma kartını kaybettiğinden “Kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek” gerekçesiyle 1 Günlük Aylık Kesimi Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir. Avukat beyler tarafından açılan davası ile verilen CEZA İPTAL EDİLMİŞTİR.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Eşiyle tartışan polise verilen cezanın iptali

HIZLI YORUM YAP

r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.