a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmekten polise verilen cezanın iptali. Polis kimlik kartını kaybetmekten ceza.

Personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmekten polise verilen cezanın iptali. Polis kimlik kartını kaybetmekten ceza.

Polis memuruna "kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek" ten verilen disiplin cezasının iptaline dair kazanılan davadır.

Personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmekten polise verilen cezanın iptali. Polis kimlik kartını kaybetmekten ceza.

Personel kimlik kartını kaybeden polise verilen cezanın iptali.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Demetleme Amirliği emrinde polis memuru unvanı ile görev yapan müvekkilin, “kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek” gerekçesiyle hakkında başlatılan disiplin soruşturması neticesinde düzenlenen …8/2020 tarihli soruşturma raporunda; …/7/2020 tarihin ve 7.30-22.30 saatlerinde 55… kod numarası ile Bakırköy ilçesi İncirli Caddesi’nde görevli motorize unsur olduğu, görevini ifa ederken bahse konu tarihte saat 17.00-18.00 saatleri arasında motor üzerinde bulunmasından ve görev yoğunluğu olmasından kaynaklı pantolonundan cüzdanını düşürdüğü dolayısıyla ” Kendisine verilmiş olan personel kimlik kartını kabul edilebilir bir neden olmaksızın kaybetmek . ” fiilini işlediği hususunun sübuta erdiğinden bahisle 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 8/3-a-10. maddesi uyarınca ” 3 günlük aylık kesimi ” cezası ile cezalandırılmasının teklif edildiği, getirilen teklif doğrultusunda disiplin amiri tarafından verilen ” 1 günlük aylık kesimi ” cezası ile aynı Kanun’un 12/3. maddesi gereğince ” 3 ceza puanı ” verilmiştir. Polis memuruna verilen 1 günlük aylık kesimi cezası ve 3 ceza puanı avukat beylerce açılan davası sonucu İPTAL ettirilmiştir. Müvekkile geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin Cezası alan, Pomem’den elenen, Eğitim sonu sınavından başarısız sayılan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Evlilik dışı sevgili olan memura verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.