a

meslekten çıkarılan aday memur ‘un mesleğe geri dönmesine dair kazanılan dava.

Feto/Pdy soruşturmasında ismi geçtiği iddiasıyla, hakkında hiç bir adli ve idari soruşturma olmadan dmk madde 56 ya göre meslekten çıkarılan aday polis memurunun meslekten çıkarılma işleminin İPTAL'ine ve mesleğe geri dönmesine dair kazandığımız davadır.

meslekten çıkarılan aday memur ‘un mesleğe geri dönmesine dair kazanılan dava.

Meslekten çıkarılan aday memur açılan dava ile yeniden mesleğine döndü.
Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülmekte olan 2018/21… sayılı soruşturma dosyasında şüpheli olan bir şahıs tarafından ismi belirtilmek suretiyle “bu şahıs, ifademde A… K… D… isimli semtte bulunan cemaatin öğrenci evinde benimle birlikte kalan C… U… isimli kişidir. Şahsı kesin ve net olarak teşhis ettim…” şeklinde ismi geçen polis memuru, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 56. Maddesi gereği, adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bağdaşmayacak durumu bulunduğundan bahisle memuriyetle ilişiğini kesilerek meslekten çıkarılmıştır. İdare mahkemesine avukat beylerce açılan davası sonucu ilişiği kesilen aday polis memurunun meslekten çıkarma işlemi iptal edilmiştir. Aday polis memuruna yeniden başladığı görevinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Yasin Erdi
  4 ay önce
  0 0

  Bu arkadaş iade edildi ve şu an çalışıyor mu acaba, bizde 7068 8-6/y maddesinden ihraç edildik, esastan iptal aldık, tercihimizi yaptık, halen iade bekliyoruz,

 • admin
  4 ay önce
  0 0

  Doğrudur. Normalde mahkeme kararları tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içinde uygulanmak zorundadır. Kararın çıkması yazılması taraflara posta yoluyla gönderilmesi zaman alabiliyor. Bu da süreci biraz uzatabilir bazen.

Sıradaki haber:

Braştan çıkarılan polis memurunun yeninden branşa alınması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.