a

Kurumlar arası geçiş suretiyle polisin üniversiteye naklen atanmasına dair karar

Polislik'ten üniversiteye naklen atama talep eden polis memuruna olumsuz cevap verilmesi üzerine açılan dava da polisin kurumlar arası geçiş yapması yönünde yd kararı çıkıştır.

Kurumlar arası geçiş suretiyle polisin üniversiteye naklen atanmasına dair karar

Kurumlar arası geçiş yapılmasına dair yürütmenin durdurulması kararı. 2012 yılında aday polis memuru olarak göreve başlayan müvekkil, ……. İl Emniyet Müdürlüğü emrinde polis memuru olarak görev yapmakta iken, ……. Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ……. Bölümü’nden mezun olması ve mezun olduğu alanda çalışmak için ……. Üniversitesi bünyesinde bir göreve naklen atanmasına muvafakat verilmesini istemiş, ……. Üniversitesi ile davalı kurum arasında yapılan yazışmalar sonucunda davacının nakil talebine muvafakat verilmediği ……. Üniversitesine bildirilmiş, ancak davacıya başvurusu ile ilgili herhangi bir bildirim yapılmaması nedeniyle, söz konusu başvurunun zımnen reddi üzerine avukat beylerce açılan davası sonucu; polis memurunun kurumlar arası geçiş yapmasına dair Yürütmesinin Durdurulması kararı çıkarılmıştır.

Bu tür davalarda yürütmenin durdurulması kararı verilmesi çok zor, genelde yürütmenin durdurulmasına red verilerek esas karar beklenir. Ancak uzman avukatlarca kurumlar arası geçiş yapılmasına dair çok kısa sürede yürütmenin durdurulması kararı alınmıştır. Bu kararla birlikte polis memurunun kısa sürede kurumlar arası geçiş yapması sağlanacaktır. Müvekkile hayırlı olsun, yeni mesleğinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polisin yeniden branşa dönmesine dair kazanılan karar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.