a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • İçtimaya katılmayan Astsubay Üstçavuş’a amirin icraatına karşı çıkmak bunu tahrik ve teşvik etmekten cezanın iptali

İçtimaya katılmayan Astsubay Üstçavuş’a amirin icraatına karşı çıkmak bunu tahrik ve teşvik etmekten cezanın iptali

Astsubat Üstçavuş olarak görev yapan müvekkil ile birlikte toplamda 16 kişi içtimaya katılmadıkları için haklarında soruşturma açılıp “Amir veya üstlerinin icraatına karşı çıkmak ve bu hareketi toplu hale dönüştürerek görev yapılmasını ya da göreve çıkılmasını engellemek, buna katılmak, katılmaya tahrik ya da teşvik etmek fiilini işlediği iddiasıyla Meslekten Çıkarma Cezası gerektirirken alt ceza olarak 12 ay uzun süreli durdurma cezası ile tecziyesine, cezasının infazının “brüt aylığının 1/3’ünün kesilmesi” şeklinde uygulanmasına karar verilmiştir. İdare Mahkemesine açılan dava ile soruşturma objektiflik ve tarafsızlık ilkelerine aykırı olduğundan İPTAL edilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amiri dövme teşebbüsünde bulunduğu iddiasıyla polise verilen 24 ay durdurma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.