a

Görev dışında alkol alıp vatandaşa karşı kaba ve nezaketsiz davrandığı iddiasıyla memura verilen ceza

Görev dışında alkol alıp vatandaşa karşı "kaba, nezaketsiz ve hoş olmayan bir eylem ve söylem tarzı sergilediği" iddiasıyla meslekten çıkarılan aday memurun, yeniden mesleğe dönmesine dair kazanılan bölge idare mahkemesi kararıdır.

Görev dışında alkol alıp vatandaşa karşı kaba ve nezaketsiz davrandığı iddiasıyla memura verilen ceza

Görev dışında alkol alan ve disiplin cezası verilen aday memurun meslekten çıkarılması cezasının iptali.
Hizmet dışında alkol aldığı ve iki vatandaşa karşı “kaba, nezaketsiz ve hoş olmayan bir eylem ve söylem tarzı sergilediği” iddiasıyla, aday memura soruşturma açılarak önce 6 ay kısa süreli durdurma cezası verilmiş. Akabinde aday memur olduğu için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 57. maddesine istinaden Meslekten Çıkarılmıştır. Avukat beylerce açılan davası ile Meslekten Çıkarma kararı Bölge İdare Mahkemesince İPTAL ettirilmiş aday memurun yeniden mesleğe dönmesi sağlanmıştır.

Memur arkadaşa geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, Meslek hayatında daha dikkatli ve duyarlı olması temennisiyle, Görevlerinde başarılar diliyoruz.

657 Sayılı DMK Madde 57: “Adaylık süresi içinde aylıktan kesme veya kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almış olanların disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişikleri kesilir. İlişikleri kesilenler ilgili kurumlarca derhâl Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.”

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek’ten polis memuruna verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.