a

Geçmişte psikiyatri kaydında Anksiyete bozukluğu olan bekçinin elenme davası

Geçmişteki yıllarda anksiyete bozukluğu psikiyatri kaydı olduğu iin elenen bekçinin açılan davası kazanılmıştır. Kararda “Karar hanesinde; alınan amnezde 2012 yılında üniversite öğrencisi olan hastanın okul başarısında düşme, okulu bırakma konusunda kararsızlık ve gelecek kaygısı şikayetleri ile Beykoz Devlet Hastanesine psikiyatri başvurusu olduğu, önerilen tedaviyi kullanmadığı, takip eden süreçte 3 veya 4 seans psikoterapi gördüğü, tedaviden oldukça yararlandığı, en son psikiyatri başvurusunun aynı hastaneye 2015 mart ayında olduğu, şimdiki haliyle aktif yakınmasının olmadığı, 2018 şubat ayında Beykoz Devlet Hastanesinde Sağlık Kurulu raporunun geçirilmiş anksiyete bozukluğu” olarak düzenlendiğini hasta beyan etmekte ve edinilen epikrizler hasta beyanını desteklemektedir. Yapılan nöropsikolojik test sonucunda kısa süreli bellek, uzun süreli bellek, öğrenme, dikkatini toplama ve sürdürebilme yeteneğinin, yürütücü işlevlerinin normal olduğu saptanmıştır. Tüm bulgular birlikte değerlendirildiğinde; hastanın emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinin ek-3-11-a ‘daki sağlık şartlarını taşıdığı tıbbi kanaatine varılmıştır.” denilerek bekçinin ilişik kesme yani elenme işlemi iptal edilerek bekçinin göreve başlanması sağlanmıştır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hemanjiom nedeniyle ilişiği kesilerek elenen bekçinin kazanılan davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.