a

Evlilik dışı sevgili olan memura verilen cezanın iptali

Memurun evlilik dışı gönül ilişkisi - sevgili olduğu iddiasıyla verilen cezanın iptali.

Evlilik dışı sevgili olan memura verilen cezanın iptali

Memurun evlilik dışı sevgili olduğu iddiasıyla verilen cezanın iptali.
Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmetli olarak görev yapan davacı hakkında, …/03/2020 tarih, 2020/… sayılı ve …/03/2020 tarih, 2020/… sayılı Valilik Olur’ları uyarınca, Polis Şube Müdürlüğünde teknisyen yardımcısı olarak görev yapan H.’nin eşi olan G.’nin, eşini, aynı iş yerinde çalışan davacı ile el ele gezerlerken gördüğü gerekçesiyle davacıdan şikayetçi olması ve davacının medeni durumunun bekar olmasına rağmen Eskişehir Şehir Hastanesi tarafından verilmiş, …/03/2020 tarihli, “hastanın gebelik testi pozitiftir, gebeliği mevcuttur, durum bildirir rapordur.” seklinde raporunun bulunması sebebiyle davacı hakkında başlatılan disiplin soruşturması sonucunda düzenlenen soruşturma raporunda özetle; “(…) araştırma neticesinde H. ile E. arasında herhangi bir gönül ilişkisinin olmadığı anlaşılmıştır. E’nin …/03/2020 tarihli hamile olduğuna dair rapor ile alakalı olarak alınan ifadeler ve yapılan araştırma neticesinde E’nin … / Ocak 2020 tarihinde D. isimli şahısla imam nikahı yaptığı, bu durumdan ailesinin haberi olduğu, yasanan cinsel birliktelik sonucu E’nin hamile kaldığı, D.’nin bebeğin kendisinden olduğunu kabullendiği, koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ve şehirler arası giriş çıkış yasakları nedeniyle mağduriyet yasadıkları ve resmi nikahın mecburi sebepler nedeniyle geciktiği, …/06/2020 tarihinde D. ile Tepebaşı Belediyesi Nikah Dairesinde resmi nikah yaptıklarının evlilik cüzdanı belgesinden anlaşıldığı, teknisyen yardımcısı H. ile sivil memur E. hakkındaki suçlamaların soyut iddiadan ibaret olduğu, isnat edilen suç hakkında somut delil elde edilemediğinden disiplin cezası verilmesine yer olmadığı…” kanaatine varıldığı, bunun üzerine, Eskişehir Valiliği İl Disiplin Kurulunun …/09/2020 tarih ve 2020/… sayılı kararı ile, davacının ifadesinde, H. ile ilişkisinin olmadığını beyan ettiği, ancak son savunmasında, H. ile ilişkisinin olduğunu, ilişkilerinin bir süre devam ettiğini beyan ettiğinin anlaşıldığı, davacının evli biri ile birliktelik yaşadığı, ayrıca resmi nikahı bulunmadan D. isimli şahıs ile birliktelik yaşadığı, …/03/2020 tarihli tek hekim raporunda gebelik testinin pozitif olduğu, daha sonra D. isimli kişiyle evlendiği anlaşıldığı gerekçesiyle, davacının, “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” fiilini gerçekleştirdiğinden bahisle 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanunun 8.maddesinin 4.fıkrasının (b-6) bendi uyarınca “Altı ay kısa süreli durdurma” disiplin cezasıyla cezalandırılmıştır. Avukat beyler tarafından açılan davaları ile verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, Pomem’den elenen, Eğitim sonu sınavından başarısız sayılan, eş durumu ataması yapılmayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mevzuata aykırı giyinmek suretiyle görevde sivil çalışan polise verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.