a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Ek -3 / IV-A ya uyamadığı için ilişiği kesilen öğrencinin kazanılan davası.

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Ek -3 / IV-A ya uyamadığı için ilişiği kesilen öğrencinin kazanılan davası.

19. Dönem Kırşehir Pomem Öğrencisi adayı olan müvekkilin, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden aldırılan Sağlık Kurulu raporları uyarınca yapılan incelemede, müvekkilin durumunun Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği Ek – 3 -IV A’ya uymadığından Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencisi olamayacağı iddiasıyla okuldan sağlık nedenleriyle ilişiği kesilmiş, avukat beyler tarafından açılan davası sonucu mahkemece “Yürütülmesinin Durdurulmasına” kararı verilmiştir. Bu karar sonrası müvekkil yeniden okula dönüp kaldığı yerden eğitimine devam edecektir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

C dilimi raporu verilen polis memurunun sağlık şartları yönetmeliği gereği pasif yerde çalışması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.