a

Egm’de Gih olarak çalışan memura verilen 16 ay durdurma cezasının iptali

Egm’de Gih olarak çalışan memura verilen 16 ay durdurma cezasının iptali

Emniyet Genel Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sabotajları Önleme Büro Amirliği emrinde genel idari hizmetler sınıfı – gih memuru olarak çalışan memura, söz konusu şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı’ nın kullandığı oğlu adına kayıtlı araca İl Emniyet Müdür Yardımcısı’ nın talimatı ile kart basmış olduğu ve müdür yardımcısı’ nın il dışına tayin olduktan sonra bu kartı geri aldığının tespit edildiğinden bahisle tanzim edilen tutanağa istinaden, hakkında yapılan disiplin soruşturması neticesinde muhakkik tarafından davacının disiplin
yönünden kusurlu olmadığı değerlendirilerek ceza tayinine mahal olmadığı yönünde teklif getirilmesine rağmen; 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un “Disiplin Cezası Verilecek Fiiller” baslıklı 8’inci maddesinin 5’inci fıkrasının, (b) bendinin 2’nci alt bendinde; “Hizmet içinde resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak.” tan 16 ay uzun süreli durdurma cezası verilmiştir. Müvekkilin açılan davasında verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tanık olarak mahkemeye gitmeye polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.