a

C dilimi raporu olan polisin hafta sonu ve gece çalışmamasına dair karar

Polis memurunun almış olduğu sağlık kurulu raporunda durumunun Emniyet Hizmetleri Sağlık Şartları Yönetmeliği’ nin “Emniyet Hizmetleri Sınıfında Sağlık Şartlarına Göre Çalışma” başlıklı 16. maddesinin C Dilimine uyması nedeniyle faal olarak çalışmaması gerekirken faal olarak çalışmasına yol açacak şekilde, hakkında tesis edilen “Hafta sonu ve gece çalışmasında sakınca yoktur” ibaresinin, “Kas ve iskelet sisteminden kaynaklı rahatsızlığı olduğu, hafta sonu ve gece nöbetlerinden muaf tutulması gerektiği, bu şekildeki çalışmanın insan hakları evrensel beyannamesine aykırı olduğundan” kaldırılması istemiyle yaptığı başvurunun reddine istinaden açılan davası ile talebinin reddine ilişkin işlem İPTAL edilmiştir. Bu karadan sonra polis memuruna hafta sonu görev yazılamayacak ve gece nöbet tutturulamayacaktır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polisin yeniden branşa dönmesi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.