a

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemekten polise verilen cezanın iptali

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemekten polis memuruna verilen 10 ay kısa süreli durdurma cezasının iptali.

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemekten polise verilen cezanın iptali

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve beraberindeki heyetin Şırnak İlini ziyaretleri kapsamında Cizre İlçesinde alınan tedbirler kapsamında görevlendirilen, hükumet konağı önünde kurulan platformun güvenliğinin sağlanması amacıyla hakkında soruşturma açılan polis memurunun da aralarında bulundugu 10 personelin platformun sağ tarafına geçmesi söylendiğinde polis memurunun hastayım boğazım ağrıyor dediği, üzerindeki poları söylenmesine rağmen çıkarmadığı, davacının yerine başka bir personelin görevlendirildiği yönünde …/11/2017 tarihinde tutanak tutulduğu, anılan tutanağa istinaden görevlendirilen yere “boğazım ağrıyor hastayım” diyerek geçmemesi ve üzerindeki poları çıkarmaması fiilleri nedeniyle davacı hakkında …/11/2017 tarih ve 76… sayılı Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü oluru ile soruşturma başlatıldığı, yapılan soruşturma sonucu düzenlenen …/03/2018 tarihli soruşturma raporunda; davacının İlçe Emniyet Müdürüne karşı ast – üst ilişkisine aykırı olacak saygısız bir ithamda bulunmadığı ancak çalıştığı kadro gereği resmi olarak görev yapma zorunda olduğu, istihkakı olan kadro montunun kendisine verilmiş olabileceği, gerektiğinde bu montu giyebileceği ancak davacının üzerinde resmi ibare olmayan siyah polar giydiği, üstlerinin usulüne göre vermiş olduğu talimatı da yerine getirmediginden 7068 sayılı Kanun’un 8. maddesinin 5/ç/4 fıkrası gereği amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek suçunun da sübuta erdiği bu nedenle 24 ay uzun süreli durdurma cezası ile tecziye edilmesi yönünde görüş bildirildiği, getirilen teklif uyarınca 24 ay uzun süreli durdurma disiplin cezası ile tecziyesi yerine alt ceza uygulanarak “10 ay kısa süreli durdurma” cezası ile tecziye edilmiştir. …/10/2019 tarih ve 2019/34… sayılı Şırnak Valiliği İl Polis Disiplin Kurulu işlemi tesis edilmiş, işleme …/11/2019 tarihinde vali tarafından olur verilerek polis memuruna 10 ay kısa süreli durdurma cezasıyla verilmiştir. Avukat beylerce açılan dava ile verilen ceza iptal edilmiştir.

Not: Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Disiplin cezası alan, Pomem girişte elenen, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kepsiz göreve giden – şapkasız göreve giden polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.