a
  • Polis Mevzuat
  • Jandarma
  • Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek’ten Jandarma Uzman Onbaşı’ya verilen cezanın iptali

Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek’ten Jandarma Uzman Onbaşı’ya verilen cezanın iptali

Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek'ten Jandarma Uzman Onbaşı'ya verilen cezanın iptal edilmesine dair kazanılan dava

Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek’ten Jandarma Uzman Onbaşı’ya verilen cezanın iptali

Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek‘ten Jandarma Uzman Onbaşı‘ya verilen cezanın iptal edilmesine dair kazanılan dava.
Silivri L Tipi Kapalı 2, 6 ve 7 numaralı Ceza İnfaz Kurumlarından alınan üç tutuklu/hükümlünün İstanbul Bölge Adliye nezarethanesine getirilip-götürülmesinde devriye personeli olarak sorumlu olan J. Uzm. Onb. ‘nın doğrudan nezarethane sorumlusu olmadığı, devriye komutanı J. Asb. Kd. Çvs. M. emrinde devriye personeli olarak tutuklu/hükümlü personelin ceza evinden adliye nezarethanesine getirilmesi sırasında ve ilgili şahısların nezarethaneden cevaz evine geri getirilmeleri sırasında devriye sorumlusu olduğu, ancak bizzat devriye komutanı J. Asb. Kd. Çvs. M.K.tarafından tutukluların nezarethaneye ulastırılması sonrasında, J.Uzm.Çvs. C.T.’nin nezarethane sorumlusu olarak belirlendiği, dolayısı ile devriye komutanı M.K.’nin yokluğunda nezarethanedeki tutuklu/hükümlülerden bizzat C. ‘nin sorumlu olmasına rağmen, C. ‘nin nezarethane sorumlusu olduğu esnada öğlen yemeğinin gelmesi ve davacının amiri pozisyonundaki J. Uzm. K. Çav. M. ‘nin yemeklerin taşınması hususunda J. Uzm. Onb. ‘ya emir verdiğini, j. Uzm. Onb. ‘nın ise doğrudan nezarethane sorumlusu olmaması nedeniyle o anda amiri pozisyonundaki M. tarafından verilen emri yerine getirme kastı ile nezarethaneden ayrıldığı; bundan dolayı hakkında “Amirin izni olmaksızın görev yerini terk etmek” fiilinin sübuta erdiği gerekçesiyle 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 8/5-ç-5 maddesi uyarınca 24 ay uzun süreli durdurma ve aynı Kanunun 8/7 maddesi uyarınca “brüt aylıgın 1/3 oranında kesilmesi” disiplin cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiş, avukat beylerce açılan davası sonucu cezası İPTAL edilmiştir.

Not: Pomem girişte elenen, disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis ekip otosu ile kaza yapan polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.