a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Açığa alınan memurun maaşından yapılan 3’te 1 oranındaki kesintinin, memur ceza alsa bile verilmesine dair mahkeme kararıdır.

Açığa alınan memurun maaşından yapılan 3’te 1 oranındaki kesintinin, memur ceza alsa bile verilmesine dair mahkeme kararıdır.

Adli olarak ceza aldığı için mesleğe geri dönmesine rağmen açıkta kaldığı sürelerde 1/3 oranında yapılan maaş kesintisi verilmeyen bekçiye, yapılan kesintinin verilmesine dair kazanılmış davadır.

Açığa alınan memurun maaşından yapılan 3’te 1 oranındaki kesintinin, memur ceza alsa bile verilmesine dair mahkeme kararıdır.

AÇIKTA KALDIĞI SÜRELERDE MAAŞINDAN YAPILAN 1/3 ORANINDAKİ KESİNTİNİN GERİ DÖNEN MEMURA VERİLMESİNE DAİR KAZANILAN DAVADIR !.
Trafik güvenliğini tehlikeye düşürmekten açığa alınan ve 5 ay hapis cezası verilerek Hükmün Açıklanmasının Geriye Bırakılmasına çevrilen polis memuru, göreve başladıktan sonra maaşından yapılan 3’te 1’lik kesintinin geri iadesini talep eder. Egm yapılan kesintiyi “Maliye Bakanlığının kesinti yapılan ücretin verilmemesi” yönünde görüşü olduğu gerekesiyle red eder. İdare mahkemesine açılan dava ile yapılan kesintinin polis memuruna iade edilmesine hükmedilmiştir. Polis memurunu tebrik ederiz, görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Meskun yerlerde silah atmak ‘tan Bekçiye verilen 24 ay durdurma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.