a

Polisler Koridor Oluştursun Ya Da Konser Vermem.

Polisler Koridor Oluştursun Ya Da Konser Vermem.

Beyhan BİÇKİN: Bir günde iki şok

Günün delirten ilk anı, bırakın şarkısını, adını bile duymadığım, ama milletin ”sanatcı” diye nitelendirdiği, tilki kılıklı Aleyna hanım’ın Edirne konseri için polisin görevlendirildiği haberini gördüğüm andı.

Ruh ve akıl sağlığımı koruma amaçlı bir karar aldım. Sosyal medyadan ve tv haberlerinden uzak durmaya çalışıyorum. Doğru bir deyiş olur mu bilmem ”alışmış kudurmuştan beter” derler ya, arada dayanamayıp, ”beş dakika bakayım, hemen çıkarım” diyerek arada bir bakıyorum. Bu karardan pişman olmam elbette uzun sürmüyor.
Yine de karar bozduğum zamanlarda, sevgi odağım poliscanlar olduğu için, önce polis sayfalarına bakarak başlıyorum sosyal medya gezime. Beş dakika, oluyor 255 dakika ben bir türlü çıkamıyorum ne sayfalardan, ne de işin içinden. Önce gönderilere, sonra az biraz yorumlara bakıyorum. Çoğu zaman mideme kramp giriyor, geri kalan zamanda da kan beynime sıçrıyor. Ve diyorum ki ya ben delirdim, ya memleketim insanı. Günün delirten ilk anı, bırakın şarkısını, adını bile duymadığım, ama milletin ”sanatçı” diye nitelendirdiği, tilki kılıklı Aleyna hanım’ın Edirne konseri için polisin görevlendirildiği haberini gördüğüm andı. Sizi bilmem ama ben önce gözlüğüm var mı diye kontrol ettim, sonra takvime baktım acaba Nisan geri geldi de bu 1 Nisan şakası mı diye. Gözlük gözümde, günlerden 27 Ağustos ve haber gerçek. Bu 2000 doğumlu bebe, konsere çıkacakmış, ”güvenlik önlemi alınmazsa çıkmam” demiş. Hadi bu, ergen bebe şımarıklık ederek onu isterim, bunu isterim dedi, Allah aşkına birisi bana açıklasın, hangi aklı başında yetişkin, devletin polisini bu ergen bebenin konserinde güvenliği sağlasın diye oraya dikti. Ergen bebeye koridor oluşturması ve gece boyu aç kurtlar saldırmasın diye, mesaiden çıkan polisi ek göreve yollayıp, ertesi gün o yorgunlukla yeniden mesaiye gidip verimli olmasını bekleyen amirlere mi kızayım, 18 yaşını doldurmamış ama maşallah yemediği nane kalmamış bu zavallıya ses etmeyen yetkililere mi kızayım, anası babası olacak sorumsuzlara mı bilemedim. Karar sizin. İkinci delirme anı Vatan olayı. Yok bu sizin bildiğiniz, bizim şeref saydığımız vatan değil. 2 sene önce evlenen, eşi 4 aylık hamile olan ve 5 senelik sevgilisi tarafından bir otel odasında öldürülen Vatan Şaşmaz şoku. Ama beni şok eden adamın öldürülmesi filan değil. Öldürüldüğünden dakikalar sonra sosyal medyadaki tüm sayfaların, vallahi abartmıyorum tüm sayfaların bu olayı vahlar’la tühler’le yayınlaması. Aman o yorumları göreceksiniz. Kahrolan mı ararsınız, perişan olan mı? Oysa sadece bir gün önce Siirt’te şehit verdiğimiz 16 can’ın sene-i devriyesiydi. Sadece 1 sene önce, gerçek vatan için şehit olanları pek çok sayfanın ve kişinin anmayıp, tek yeteneği rol yapmak olan kişinin öldürülmesine, bu kadar kahrolan millet şoka uğrattı beni. Vatan uğruna şehit olanlar, adı Vatan olan kadar konuşulmuyorsa bir memlekette, buna ne denir karar yine sizin. (HaberHürriyeti)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Silahlı kavgada: 1’i polis 13 Yaralı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.