a

Polisler Emn. Gen. Müd. İsmini Neden Bilmiyor?

Polisler Emn. Gen. Müd. İsmini Neden Bilmiyor?

Emniyet teşkilatı kurulduğundan beri bir çok genel müdür geldi geçti. Ancak polisler için çalışan, polisleri temsil eden bir müdür malesef henüz daha gelmedi. Bir günde 3 doktorun intiharı sonrasında sağlık bakanlığı hemen harekete geçip doktorların sorunları ile ilgili çalışmalara başladı. Ancak Türkiye’de inithar vakalarının en fazla olduğu meslek grubu polisler olmasına rağmen, bir günde birden fazla polis intihar etti, bir haftada 6 polis intihar etti ancak gerek İçişleri Bakanı gerekse de Emniyet Genel Müdürü bu intiharlarla ilgli hiç bir açıklama yapmadı ve sorunları asla bağımsız kuruluşlarca araştırmadılar. Polis Mevzuat olarak 19.11.2017 günü 1.400 kişinin üzerinde bir katılımla yapmış olduğumuz ankette polislerin neredeyse yarısının kendilerinin Genel Müdürlerinin ismini ve soyadını bilmedikleri gerçeğini ortaya koydu.

Polis memurlarının yaptığı yorumlardan, Emniyet Genel Müdürlerinin ismini bilmediklerinin nedenini ise aşağıdaki nedenlere bağladılar.

-Emniyet Genel Müdürünün polislerin özlük hakları ile ilgili hiç bir çalışma yapmaması,
-12/12 ve 12/24 çalışma sisteminin kaldırılmaması, bilakis polislerin çalışma sistemlerinin keyfi olarak 12/12 şeklinde devam etmesi ve kendilerine bile zaman ayıramamasından dolayı huzursuz oldukları,
-Polis intiharları çok yüksek olmasına rağmen, bağımsız kuruluşlarca araştırılmaması ve ‘ailevi sorunlar, ekonomik sorunlar’ gibi araştırılmadan klişeleşmiş cevaplarla intiharların üzerinin örtülmesi,
-3600 Ek Gösterge sorununun çözülmemesi,

vb. gibi bir çok polis sorunlarının ayyuka çıkmasına rağmen Emniyet Genel Müdürü’nün bu sorunlara duyarsız kalması, polislerden bihaber olması, polislerle ilgilenmemesinden dolayı polislerin neredeyse yarısı kendi genel müdürlerinin isimlerini bile bilmiyorlar.

Sayfamız Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından takip ediliyor, umarız bu anketi resmi kayıtlara alırlar. Polislerin sosyal hesaplarını takip edip ceza veren Emniyet Teşkilatı, polislerin kendi genel müdürleri’nin ismini bilmemelerinin nedenini de umarız araştırırlar, yorumlardan müdürün ismini bilmemelerinin nedenini de umarız kayda alırlar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Murat BAKAN Sordu, Süleyman SOYLU Cevap Veremedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.