a

Fransız Polisi Hiç Bir Şey Yapmadan Oturan Göstericiye Biber Gazı Sıktı.

Fransız Polisi Hiç Bir Şey Yapmadan Oturan Göstericiye Biber Gazı Sıktı.

Her defasında Türkiye’de yapılan gösterilerde kanunlara uymayarak gösteride suç işleyen, etrafı yakıp yıkan göstericilere karşı biber gazı kullanan Türk Polisini eleştiren insan haklarına saygıdan dem vuran batı, söz konusu kendileri olunca insanlara hayvanca muamele eden kendi polislerine asla ses çıkarmıyor . Malesef uluslararası kurum ve kuruluşlardan da doğru düzgün hiç bir ses çıkmıyor.

Fransa bisiklet turunda çiftçi eylemi:

Dünyanın en prestijli yarışına çiftçilerin eylemi damga vurdu. Fransız polisi, eylemi durdurmak için çeşitli yollara başvurdu.

Bisiklet sporunun en prestijli ve en önemli yarışlarından biri olarak bilinen Fransa Bisiklet Turu’nda protesto şoku yaşandı.

YOLU SAMAN BALYALARI VE HAYVANLARLA KAPATTILAR

Çiftçiler; turun Carcassonne ile Bagneres-de-Luchon arasındaki 218 kilometrelik 16. parkurunda yarışı protesto etmek için yolu saman balyaları ve hayvanlarla kapattı.

BİBER GAZI SPORCULARI DA ZOR DURUMDA BIRAKTI

Yarışın duraklamasına neden olan protestolara polis hemen müdahale etti. Biber gazı kullanan Fransız polisi sadece eylemcileri değil, aynı zamanda sporcuları da zor durumda bıraktı.

YARIŞMA MÜDAHALEDEN SONRA DEVAM ETTİ

Sporcular gözlerine maden suyu sürerek biber gazının etkisinden kurtulmaya çalıştı. Müdahaleden sonra çiftçiler olay yerinden uzaklaştı ve yarışma kaldığı yerden devam etti.

Kaynak:Ensonhaber

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

15 Temmuz Mesajı…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.