a

Emniyet Koruma Eğitim Akademisi Açıldı

Emniyet Koruma Eğitim Akademisi Açıldı

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’nun da katılımıyla, Egm Koruma Dairesi Başkanlığına bağlı olarak kurulan Koruma Eğitim Akademisi açıldı. Açılışta bir dizi konuşma yapan Süleyman SOYLU; “Koruma Akademisi’ nin mezunu olmayan, Koruma Akademisi’ nin eğitimini almayan, bundan sonra koruma görevi yapamayacak” açıklamasında bulundu. Ayrıca ilk etapta ise 500 kişinin eğitime alınacağı belirtildi.

Geçmişte koruma alımları yöntemine değinen Süleyman SOYLU yeni sistemde artık herkesin koruma olamayacağını ve özel seçilmiş koruma talep edemeyeceklerini şu sözlerle ifade etti “Geçmişten itibaren ‘Şu polisi beğeniyorum, bu polis benim yanımda koruma olsun’ talepleriyle çok kez karşılaştık. Bu dönem bitti. Koruma Eğitimi Akademisinden mezun olmayan buradan eğitim almayan bundan sonra koruma görevi yapamayacak”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Fikri süer
    1 sene önce
    0 0

    Kesinlikle sayın bakanımız doğruyu sölemiş ben ve benim gibi meslektaslarimiz bunu bire bir gördük torpilli olanlar feto yapılanmasında olanlar hep böle yerlerde çalıştılar kimse inkar edemez ben şahsen emekliliğin gelmesine rağmen ben bu kursu almak isterim şahsen saygilarimi arzederim

Sıradaki haber:

Egm 2020 Misyon Koruma Yazılı Sınavı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.