a

Dahiliye Nâzırı Sayın Süleyman SOYLU’ya…

Eyy! himmeti ali, vatan perver, saygı değer Nazırı Dahiliye, sayın Süleyman SOYLU; bir kaç maruzatı polisler namına bizden dinleyiniz.

1)Bütün memurlar hak talep ettiklerinde, devlet tarafından hakları veriliyorken,

2)Hakim ve savcılara daha önce zam yapılmış olduğu halde yeniden 2700tl’ye varan zam gündeme geliyorken,

3)Bütün memurlar tatillerde tatil yaparken, polis memurları özellikle bayram tatillerinde bile tatil yaptırılmayıp daha fazla çalıştırılıyorken,

4)Her devlet memuruna fazla çalıştığı zaman mesai ücreti ödendiği halde, polis memurlarını haftada en fazla 40 saat çalıştırılması gerekirken en az 60 saat çalıştırılıp bir kuruş bile hakettiği mesai ucretini vermiyorken,

5)Bilhassa 15 temmuz darbe gecesi ve diğer darbeye teşebbüs zamanlarında en çok çalışan,

6)Polisler 15 temmuz darbe gecesinde canı pahasına vatanı, milleti ve Reisi Cumhurumuzun hayatını koruyorken,

Neden polis memurlarına bu kadar zulum yapılıyor, hakları yeniliyor, intihara sürükleniyor, Devlet’e ve Hükümet’imize düşman yapılmaya çalışılıyor. Ve neden sizler bunlara müdahale etmiyorsunuz, yoksa polisin devletine ve hükümetine küsmesi, düşman olması mı isteniyor?

Acaba Reisi Cumhurumuz “polis ne isterse verin havyar isterse havyar bile vereceksiniz” dediğinde samimi değil miydi? Yoksa vatanı kurtaran, gece gündüz çalışan, bu zor zomanlarda devlete ve millete en fazla hizmet veren ve canını feda eden biz Fethi SEKİN’lerle dalga mı geçiyordu.

Pek kıymetli ve çok değerli sayın Nazırımız ve mümessili alimiz; sizden Havyar İstemiyoruz. Polislerin yüzlerce sorunu var, sizden ricamız eğer mesajımız size ulaşırsa sorunlarımızın çözümü için aramızdan bizi temsilen bazı polislerle görüşmeniz. Malesef makamlarında oturan polisin sorununu çözmesi gerekirken polise sorun çıkaran müdürlerimiz bizleri temsil etmiyorlar, onlarla görüşmeniz nafiledir. Bazı sorunlarımız: fazla çalıştığımız zaman hakkımız olan fazla mesai ücretlerimizin bize verilmesi. Bizi ölüme ve intihara sürükleyen amir zulmü ve baskısı…

Lütfen, Devlet’te temsilcimiz olan siz değerli vatan perver, çalışkan nazırımızdan rica ediyoruz. Hiç bir kimsenin vatanı ve milleti için yapamayacağı şeyleri yapan uğrunda canını veren biz Fethi SEKİN’lerin, biz polislerin sesini duyun ve sesimiz olun.
Saygı ve ümitle…

Polisler adına: Polismevzuat Ailesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hakim ve Savcılara 2.700 TL ZAM!..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.