a

Emniyet mazeret atamaları sonuçları açıklandı / 2021 yılı Eylül ayı

Polisler tarafından beklenen Emniyet Genel Müdürlüğü 2021 Eylül ayı mazeret atama sonuçları açıklandı.

Emniyet mazeret atamaları sonuçları açıklandı / 2021 yılı Eylül ayı

Mazeret Ataması Sonuçları Açıklandı
Bir çok polis memuru tarafından merakla beklenen 2021 yılı Eylül ayı mazeret ataması sonuçları açıklandı. Mazeret ataması sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir çok polis memurunun mazeretleri doğrultusunda atamaları yapıldı. Atamalar peyder pey açıklanmakta olup, eylül ayında bütün mazeret atamaları sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Ataması yapılan polis memurlarına yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Personelleri Mazeret Atamaları
Polisler, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereği her yıl Şubat ve Eylül aylarında mazeretleri doğrultusunda atama hakkına sahipler. Şubat ve Eylül aylarından önce memurlar geçerli mazeretlerini belirterek atama talep etmekte ve memurların talepleri doğrultusunda atamaları gerçekleşmektedir.

Atama Mazeretleri Nelerdir, Kimler Mazeret Ataması Talep Edeblir?
Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği madde 18’de emniyet personellerinin hangi durumda mazeret atamaları talep edebileceği geçmektedir. Bu mazeretler şunlardır.
✓ Personelin veya eş ve çocuklarının hastalığı
✓ Eş durumu
✓ Çocuklarının öğrenim durumu
✓ Personelin boşanması
✓ Terörle Mücadele Kanunu kapsamında hayatını kaybedenlerin veya SGK Sağlık Kurulu kararıyla yaşamak için gereken hareketleri yapamayacak ve başkasının yardım ve desteğine muhtaç olacak derecede malûl olanların eşi, annesi, babası, çocukları, çocuklarının eşleri, kardeşleri ve kardeşlerinin eşleri
✓ Vazife malûlü idari polisler ve eşleri
✓ özürlü sağlık kurulu tarafından verilen rapora göre kendisinin, eşinin veya çocuklarının özür durumuna göre özür oranı %50 ve üzerinde bulunanlar
✓vazife malûllüğüne bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybedenlerin eşi, annesi, babası ve çocukları
(Emniyet Atama Yönetmeliği Madde 18 ve atıfta bulunulan diğer ilgili maddeler)

Mazeret Ataması Yapılmayan Memur Ne Yapmalı?
Memurun mazeret ataması müracaatında;
• Talebine olumsuz cevap verilmesi,
• Atama sonucu açıklanmasına rağmen(eylül ayı geçmesine rağmen) sistemde “talebiniz değerlendiriliyor” şeklinde yazarak atamasının yapılmaması,
• Başvurduğu günden itibaren 30 gün içerisinde personele olumlu yada olumsuz bir cevap verilmemesi,
Durumlarında, memurun mazeret ataması yapılmadığından talebi red edilmiş sayılacağı için dava açılması gerekir.

Not: Mazeret ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis rütbe terfi şartları değişti. Ceza süresi bitince sınava girilebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.