a

Disiplin Cezası Alan Arkadaşlar İçin Önemli Bir Duyuru!!!

Disiplin Cezası Alan Arkadaşlar İçin Önemli Bir Duyuru!!!
 duyuru
       Disiplin Cezası Alan Arkadaşlar İçin Önemli Bir Duyuru!!!
       Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğüne göre verilen cezalar hukuken yok hükmündedir. Anayasa Mahkemesi, Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğüne kanuni dayanak veren EMNİYET TEŞKİLATI KANUNU”’NUN 83. maddesini Anayasaya aykırı bularak iptal etmiştir.
       Tüzük uyarınca bu zamana kadar verilmiş tüm cezalar İdare Mahkemeleri tarafından iptal edilmektedir. Lakin Anayasa Mahkemesi iptal hükmünün yürürlülük tarihini ertelediğinden dolayı, özel bir dava dilekçesi hazırlanması gerekmektedir. Ekip olarak hukuksuz olarak verilen cezaların iptali için polis memuru arkadaşlarımıza yardımcı olmaktayız.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (20)
 • Hakan atmaca
  1 sene önce
  0 0

  Merhabalar .meslakten çıkarma cezası ile cezalandırıldım. Tarafıma iddia edilen suç işleniş tarihi 24 Ekim 2017- yüksek disiplin kurulunun cezayı uygun gördüğü tarih 16 Ekim 2019. Bakanın onayladığı tarih ise 20 Ocak 2020 . Bundan dolayı zamanaşımına girer mi?

 • admin
  10 ay önce
  0 0

  Merhabalar Hakan bey. Yüksek disiplin kurulunun karar tarihi esas alınır, bakanın onay tarih değil. Malesef zamanaşımı olmamıştır.

 • Tayfun yilmaz
  1 sene önce
  0 0

  2018 yılında 24 ay kıdem durdurma cezası aldım. İdare mahkemesi de itirazımı kabul etmedi. Bu iptal ettirebilir miyim. Zaman aşımı sorun olur mu? Çünkü idare mahkemesinin kararindan itibaren 1 yıldan fazla süre geçti. Nereye ve nasil itiraz edebilirim

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Tayfun bey, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda dava açma süresi 60 gün olarak belirtilmiştir. Bu süre geçtiği için malesef dava açma süresi zaman aşımına uğradığı için dava açılamaz ve ceza kesinleşir.

  2577 Sayılı İYUK
  “Madde 7 – 1. Dava açma süresi, özel kanunlarında ayrı süre gösterilmeyen hallerde Danıştayda ve idare mahkemelerinde altmış ve vergi mahkemelerinde otuz gündür.

  Bu süreler;

  a) İdari uyuşmazlıklarda; yazılı bildirimin yapıldığı,

  Tarihi izleyen günden başlar.”

  Memurlar disiplin cezalarına tebliğden itibaren 7 gün içinde itiraz edebiliyor. Bu süre sonunda ceza kesinleşiyor ve dava açma süresi başlıyor.

 • Ahmet ustunel
  2 sene önce
  0 0

  Mrb öncelikle kolay gelsin ben iffetsizligi bilinen….. İhrac ile yargılandım gecmis hizmetleri olumlu olan personele 1 derece hafıf olanı uygulanır maddesınden 1 alt ce za olan 24 ay kıdem tenzılı aldım
  Ve yine gorev yerını terkten hakkımda rapor tutuldu bunun cezası 24 ay kıdem tekerrür dıeyıp 1 ust ceza uygukayabılırlermı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Merhabalar, görev yeri terkin üst limiti cezası verilir. Meslekten ihraç ile ilgili maddeden ceza verilemez.

 • Archer
  2 sene önce
  0 0

  İffetsiz ligi bilinen biriyle ılıskı kurmaktan ıhracla yargılandım fakat 1 altını vererek 24 ay kıdem tenzılı cezası verdiler sorum su idare mah basvurup cezayı dısrubılırmıyım yada idare mahkemesi kurulun verdigi cezayı yetersiz gorup ıhrac edermı ve dusururse cezayı polis İl disiplin kurulu dosyayı tekrar acıp baska maddeden yargılayıp ıhrac werırmıı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. İdare Mahkemesi cezayı yetersiz bulup üst ceza veremez veya üst ceza talep edemez; zira idare mahkemesinin görev kapsamında ceza talep etmek veya önermek veya idari ceza vermek yoktur. Sadece verilen cezayı onaylar veya iptal eder. Mahkeme cezayı iptal ettikten sonra yeniden soruşturma açılamaz, o zaman mahkemelerin verdikleri kararların anlamı olmaz. Bir fiilden dolayı bir soruşturma açılır ve dosya sonuca bağlanırsa kapanır. Dosyanızın içeriğini bilmediğimiz için nasıl sonuçlanacağına dair kesin bir şey söyleyemeyiz. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümünde bulunan telefon numarasını hafta içi mesai saatlerinde arayın lütfen..

 • Mehmet aksu
  2 sene önce
  0 0

  İyi günler ben bir bayan arkadasım la tartıstım bunun neticesinde karakolluk olduk orada ifade verdik bayan bana zorla fuus yaptırdı diye sikayet te bulundu bende ifadem de suclama ları kabul etmedıgımı bildirdim fakat sonradan ifadem de soylee bi soz soyledım bu bayan benden 5bıntl paraya ihtiyacı oldugunu kollarında ızvar bunları kapatmam lazım amalıyat olacağım 5bın TL para lazım param da yok bunun icin para karsılıgı cınsel ılıskı ye gireceğini bana msj yoluyla atıyordu fakat ben kiminle nasil anlastıgınıı cınsel ılıskı ye girip gırmedı gını bilmem dedım ifadem de bu sozde bi sıkıntı varmı ifetsizligi bilinen biriyle arkadas olmak…… Maddesinden ıhrac edılırmıyım

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Soruşturma aşamaları idare takdirindedir, hizmet dışında güven duygusunu sarsmak maddesinden kıdem durdurma da verilebilir, iffetsiz kadınla iliski yasamak maddesinden İhraç da verilebilir. Ancak bu maddeden dolayı İhrac Cezası verilebilmesi icin kişinin iffetsiz olmasının yani sıra bu kişiyle kari koca gibi iliski yasamak unsuru aranmaktadır. Şu aşamada size net bir yorumda bulunamayız. Hakkınızda herhangi bir ceza verilirse sonuçlanmış dosyanizi inceleyip İptali konusunda bilgi veririz.

 • alpaslan mercan
  3 sene önce
  0 0

  şuan emniyet teşkilatına sarsılmaz serilerinden satış var 1600 TL neden biz yararlanamıyoruz hakkımız yok mu 6 ay önce emekli olduk diye 25 senede sadece tek silahımız var oda beylik silahı cz 75 b standart dışı olmadığı için alamadım kadrodaki birçok polisin silahı standart dışı kaldı.

 • admin
  3 sene önce
  0 0

  Silah ruhsat için valiliğe dilekçe yazınız, verilecek cevaba göre bizimle tekrar irtibata geçebilirsiniz, cevabın gerekçesine göre iptal davası açmanız gerekiyor

 • alpaslan mercan
  3 sene önce
  0 0

  s.aleyküm arkadalar ben silah ruhsatı alamıyorum emekli oldum fakat beylik silahıma ruhsat alamadım 6 ayı doldurduğum iin sağlık raporu vs bir sürü ilemm var gerekçe olarak adli sicil kaydımda tehdit ve hakaretten toplam 365 gün adli para cezası almam aynı dosya iinde iki ayrı dava görünüyor ayrıca tehditten uzlaşma yoluna gidilmesi yönünde ikinci bir dosyam var dava aıt ve devam ediyor ruhsat almamı engellemediğini düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim mevzuat yönünden…

 • admin
  3 sene önce
  0 0

  Silah ruhsat için valiliğe dilekçe yazınız, verilecek cevaba göre bizimle tekrar irtibata geçebilirsiniz, cevabın gerekçesine göre iptal davası açmanız gerekiyor.

 • Alpaslan MERCAN
  4 sene önce
  0 0

  Selam arkadaşlar ben geçici çalıştığım göç idaresinden kurumuma dönmek için dilekçemi sayı alarak işleme koydurdum dilekçe içeriğinde bana karşı yapılan mobingden bahsettigim için kurum müdürü dilekçemi işleme koymamış gibi tayinimi görülen luzum üzerine çıkarttı bu yasalmı aynı müdür izinli günümde kurumla ilişiğimi kesmeme rağmen valilik oluruyla il dışına deaşlı birini havalimanına götürdüm ve yüksekten düşme nedeniyle 3 omiriligim ve sağ ayak topugum hasar gördü şubemin görevlendirmeden haberi yok izinimi kesip başlama yaptırmadan görevlendirilmişim kısaca her iki olaydada usulsüz yazışmayla olur alması suç değilmi bu konu ile ilgili bana yardımcı olursanız sevinirim.

 • polismevzuat
  4 sene önce
  0 0

  Alpaslan Bey yapılanlar açıkça hukuka aykırı, detaylı bilgi alışverişi için GSM numaramızdan iletişime geçin lütfen. Eski yerinize yeniden geçebilmeniz için Yürütmenin Durdurulması davası açılması gerekir. Yapılan diğer kanunsuz olaylar için ise gerekli işlemler hakkında daha detaylı bilgi alışverişi yapmamız gerekir.

 • Hasan
  4 ay önce
  0 0

  Meslekten ihraç oldum ancak yuksek disiplin kurulu benı son savunma mı almadı. hiç savunmaya çağırmadı sadece il disipline son savunma verdım yazılı olarak. Yuksek disiplin savunma almadan ihraç edilmem kanunen doğrumu dur bu işlem geçerli midir.

 • admin
  4 ay önce
  0 0

  Merhabalar iletişim numarasından avukat beylerle iletişime geçebilirsiniz. Işlem hukuka aykırı olup dava açma süresi zaman aşımına uğramadan dava açılması gerekir.

 • aliosman
  4 sene önce
  0 0

  ben tehditten iki kez 24 ay kıdem tenzili aldım ve meslekten çıkarma geldi bu cezamı sildirebilir miyim kalkarmı cezam

 • polismevzuat
  4 sene önce
  0 0

  Ali Osman bey disiplin tüzüğü kaldırıldığı için güzel bir dosya hazırlanması halinde kesinlikle cezanız iptal ettirilir. Emniyet dosya hazırlarken genelde sadece tutulan rapordaki iddiaya bakarak cezayı onaylıyor. Oysa iddia delil değildir ve iddiaya göre ceza verilemez. Daha detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Sıradaki haber:

Disiplin Cezası Alan Arkadaşlar İçin Önemli Bir Duyuru!!!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.